Manolo Mendez w Polsce 2018

 

PATRONI MEDIALNI

 

 

 

 

 

 

  

 

Manolo Mendez w Polsce

Hipodrom Sopot, 11-13 maja 2018

Już w maju Manolo po raz drugi poprowadzi w Polsce klinikę jeździecką. Tym razem odbędzie się ona na północy Polski w nowoczesnym ośrodku jeździeckim jakim jest Hipodrom Sopot. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego wyjątkowego wydarzenia.

 

 

ZAPIS ON-LINE ZAMKNIĘTE

Nadal możesz wziąć udział w seminarium zgłaszając się na miejscu w dniu szkolenia.

Aby uzyskać informację o dostępności odbiorników do tłumaczenia, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem classicalwaypl@gmail.com

 

 

SZKOLENIE LICENCYJNE PZJ

 

TREŚĆ SZKOLENIA

W przeciągu trzech dni szkolenia, Manolo Mendez poprowadzi sesje treningowe dla ośmiu par jeździec-koń. Publiczność będzie mogła przyglądać się stosowanym przez niego metodom – od technik terapii manulanej, poprzez pracę z końmi w ręku po pracę z siodła. Usystematyzowana struktura treningów, ciekawe połączenia ćwiczeń ujeżdżeniowych, holistyczne spojrzenie na konia – to stałe elementy szkolenia, prowadzące do szybkiej diagnozy danej pary i pozwalające na skuteczną korektę.

 

TERMIN

11-13 maja 2018

 

LOKALIZACJA

Hala Pomarańczowa, Hipodrom Sopot

ul. Polna 1, 81-745 Sopot

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

JEŹDŹCY

Udział w szkoleniu mogą wziąć pary wszystkich dyscyplin, na każdym poziomie zaawansowania.  Dla chętnych jest również możliwość wykupienia lekcji pracy w ręku.

 

Spośród przesłanych zgłoszeń zostanie wybranych jeźdźców, którzy będą mieli możliwość szkolić się pod okiem Manolo. Na zgłoszenia czekamy do 28.02.2018.

udział jako jeździec z trzydniowej klinice: 2300zł/całość

Cena obejmuje 1 trening dziennie przez 3 dni seminarium z udziałem publiczności, udział w pozostałych treningach szkolenia w charakterze słuchacza, obiad w każdym dniu szkolenia, wstęp na seminarium dla osoby towarzyszącej oraz możliwość skorzystania z tłumaczenia symultanicznego podczas treningu i trwania całego seminarium (także przez osobę towarzyszącą).

Istnieje możliwość zamiany treningu z siodła na trening pracy w ręku – dopłata to 125zł/trening.

Wynajem boksu: 100zł/doba (bez karmienia)

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: classicalwaypl@gmail.com lub pod nr tel. 663-771-124.

 

WOLNI SŁUCHACZE

Zgłoszenia słuchaczy przyjmujemy do 9.05.2018r. lub do wyczerpania puli biletów. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

całe szkolenie (3 dni)  - 400zł

uczestnictwo w jednym, wybranym dniu szkolenia – 175zł

szkoleniowiec PZJ (3 dni) – 300zł

 

Dane do przelewu środków i dokonania przedpłaty otrzymają Państwo na adres mailowy wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Przedpłaty i tym samym potwierdzenia udziału w seminarium należy dokonać w ciągu 7 dni.

Osoby zgłoszone po wyczerpaniu limitu miejsc zostaną wpisane na listę rezerwową.

 

POBIERZ INFORMATOR SŁUCHACZA (PDF)

 

 

 

ZAPIS ON-LINE ZAMKNIĘTE

Nadal możesz wziąć udział w seminarium zgłaszając się na miejscu w dniu szkolenia.

Aby uzyskać informację o dostępności odbiorników do tłumaczenia, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem classicalwaypl@gmail.com

 

 

JĘZYK SZKOLENIA

Szkolenie będzie prowadzone przez Manolo w języku angielskim. Osoby chętne będą mogły wykupić odbiornik radiowy zapewniający tłumaczenie symultaniczne na język polski. Tłumaczami szkolenia są panie Katarzyna Kulikowska i Anna Stępkowska. Koszt odbiornika to 10 zł/dzień.

 

WYŻYWIENIE
Na terenie szkolenia dostępny będzie catering.
Cena obiadu to 19zł/dzień. Chęć zamówienia obiadu należy zgłosić przy rejestracji na szkolenie, możliwość wyboru posiłków wegetariańskich. Płatność przy zgłoszeniu.

 

DOJAZD
Z południa kraju można dotrzeć na miejsce szkolenia wybierając autostradę A1.

Dla osób dojeżdżających z terenu Trójmiasta polecamy dojazd Szybką Koleją Miejską – przystanek Gdańsk Żabianka lub Sopot Wyścigi.

 

PLAN SZKOLENIA

PIĄTEK
8:00-9:00 Rejestracja uczestników
9:00 Wprowadzenie
9:15 Trening 1
10:00 Trening 2
10:45 Przerwa
11:00 Trening 3
11:45 Trening 4
12:30 Przerwa obiadowa
13:00 Obiad
14:30 Trening 5
15:15 Trening 6
16:00 Przerwa
16:15 Trening 7
17:00 Trening 8
17:45 Pytania i odpowiedzi

SOBOTA I NIEDZIELA
8:00-9:00 Rejestracja uczestników
9:00 Trening 1
9:45 Trening 2
10:30 Przerwa
10:45 Pytania i odpowiedzi lub przerwa*
11:00 Trening 3
11:45 Trening 4
12:30 Pytania i odpowiedzi lub przerwa*
12:45 Przerwa obiadowa
13:15 Obiad
14:45 Trening 5
15:30 Trening 6
16:15 Pytania i odpowiedzi lub przerwa* 
16:30 Przerwa
16:45 Trening 7
17:30 Trening 8
18:15 Pytania i odpowiedzi

*Ewentualne pytania tylko odnośnie treningów z danej sesji.

 

 

NOCLEGI W OKOLICY

Hipodrom Sopot www.hipodrom.sopot.pl

Scout Hostel Hufca ZHP Sopot http://schronisko.sopot.zhp.pl/

Hipnotic hostel http://hostel-sopot.pl/

Arthotel Lalala https://www.facebook.com/LALALA.arthotel/

Villa SuperiQ http://www.superiq.com.pl/

Hostel George http://hostelgeorge.eu/pl

Apartament Haber http://noclegisopot.pl/

Kwatery w Sopocie http://sopotkwatery.com/

Yacht Club Residence Sopot http://residencesopot.pl/

Gim Apartaments https://www.gimapartments.pl/

Willa Ela http://www.willaela.pl/

Willa Oliwia http://www.willaoliwia.pl/

 

SYLWETKA TRENERA

Manolo Mendez od 1973 roku był Pierwszym Jeźdźcem i jednym z sześciu założycieli klasycznej szkoły ujeżdżenia Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre w Jerez, w Hiszpanii. Jego ponad czterdziestoletnie doświadczenie obejmuje tradycyjne ujeżdżenie, Doma Vaquera i skoki. Jest szczególnie znany z pracy w ręku, przynoszącej znakomite efekty w treningu oraz rehabilitacji koni uprawiających różne dyscypliny, na każdym poziomie. Jest też uważany za specjalistę w zakresie uczenia i doskonalenia piaffu, pasażu i piruetów. Na rozwijane przez lata podejście Manolo do treningu i rehabilitacji koni składają się trzy filary: jego autorskie techniki masażu i rozciągania, praca w ręku i jazda.

 

raca Manolo Mendeza wyróżnia się delikatnością, empatią i zwracaniem uwagi na szczegóły. Pracuje z jeźdźcami na różnym poziomie zaawansowania i z końmi na każdym etapie szkolenia - od podstaw po GP. Dąży do rozwijania u koni pewności siebie, równowagi i elastyczności, bez używania siły i wywoływania napięć.

 

Manolo przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, by koń poruszał się prawidłowo dosłownie w każdym kroku (bo każdy krok buduje nawyki, które mogą prowadzić do usztywnień, złych wzorców poruszania się, a na dłuższą metę nawet do kontuzji), zwraca uwagę na zdrową sylwetkę, elastyczność, symetryczny ruch, brak spięć fizycznych czy psychicznych. Dzięki niezwykle rozwiniętemu zmysłowi obserwacji potrafi różnego rodzaju spięcia zauważyć i zlikwidować przez odpowiednie ćwiczenia z ziemi i siodła, rozciąganie, dotyk, masaż. Niezwykłe jest przy tym obserwowanie jak wiele nawet bardzo spięte i nerwowe konie pozwalają mu zrobić ze swoim ciałem, z jakim wyczuciem Manolo podchodzi do ich fizycznych i psychicznych ograniczeń.

 

Artykuły Manolo Mendeza są dostępne w wersji polskiej w linku poniżej:
http://classicalway.pl/tag/manolo-mendez/

 

 

 

 

ZAPIS ON-LINE ZAMKNIĘTE

Nadal możesz wziąć udział w seminarium zgłaszając się na miejscu w dniu szkolenia.

Aby uzyskać informację o dostępności odbiorników do tłumaczenia, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem classicalwaypl@gmail.com

 

 

 

ORGANIZATORZY