4-6.10.2019 r. KLUB JEŹDZIECKI SALIO, k. ŁODZI

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE ZE ŚWIATOWEJ KLASY EKSPERTEM W DZIEDZINIE PIAFFU, PASAŻU I PIRUETU

W przeciągu trzech dni szkolenia Manolo Mendez poprowadzi sesje treningowe ośmiu par jeździec-koń, a publiczność będzie mogła przyglądać się stosownym przez niego metodom – od technik terapii manualnej, poprzez pracę z końmi w ręku, po pracę z siodła. Usystematyzowana struktura treningów, ciekawe połączenia ćwiczeń ujeżdżeniowych, holistyczne spojrzenie na konia to stałe elementy szkolenia, prowadzące do szybkiej diagnozy danej pary, pozwalające na skuteczną korektę i rozwój zarówno konia, jak i jeźdźca.

<b>Przyjrzyj się pracy cenionego na świecie trenera</b>

Przyjrzyj się pracy cenionego na świecie trenera

Manolo jest znanym i cenionym na świecie autorytetem i ekspertem w szkoleniu piaffu, pasażu i piruetu.

<b>Codzienna sesja pytań i odpowiedzi</b>

Codzienna sesja pytań i odpowiedzi

Każdego dnia Manolo będzie odpowiadał na pytania publiczności podczas zorganizowanej sesji pytań i odpowiedzi.

<b>Treningi 8 par na różnym poziomie zaawansowania</b>

Treningi 8 par na różnym poziomie zaawansowania

Obejrzymy 8 treningów jeździeckich uzupełnianych pracą w ręku i pracą fizjoterapeutyczną.

<b>Poznaj pracę " />

Poznaj pracę "w ręku"

Dowiedz się jak możesz uzupełnić i wesprzeć trening konia sportowego.

TRWAJĄ ZAPISY DLA JEŹDŹCÓW

ZGŁOSZENIA MOŻNA PRZESYŁAĆ DO 30.07.2019 r.

ZGŁOŚ SIĘ!

GOŚĆ SPECJALNY – CAMILLA NIELSEN

DUŃSKA SIODLARZ I SADDLEFITTERKA
Podczas październikowego seminarium dołączy do nas zawodowa siodlarz i saddlefitterka Camilla Nielsen z Danii. Camilla jest profesjonalnym siodlarzem i ukończyła szwedzką szkołę siodlarską “Sadelmakeriskolan in Tärnsjö", gdzie przez 3 lata praktykowała i doskonaliła warsztat. Po zakończeniu szkoły wróciła do Danii i założyła własną firmę siodlarską. Współpracując z ekspertami z innych dziedzin jeździectwa i zrozumieniu znaczenia wpływu siodła na mięśnie i ruch konia, poszerzyła swoje spojrzenie na budowanie i dopasowanie siodeł. Dzięki temu dziś może nie tylko tworzyć siodła, ale też poprawiać dobrostan koni i jeźdźców, dzięki właściwemu dopasowaniu sprzętu i tworzeniu siodeł na miarę.

DZIEŃ 1

DZIEŃ 1

Terlica - jej kształt i wpływ na grzbiet konia (mięśnie i ruch). Omówienie kształtu paneli, ich dopasowania i wypełniania. Co robić, a czego nie należy?

DZIEŃ 2

DZIEŃ 2

Przybliżenie i omówienie budowy konia - ocena i wspieranie rozwoju ciała konia w kontekście dopasowania siodeł. Omówienie pozycji przystuł i popręgu oraz ich wpływu na konia i ruchy siodła.

DZIEŃ 3

DZIEŃ 3

Jak prawidłowo dopasować siodło? Jak sprawdzić, czy siodło jest dobrze dopasowane? Jak ważne jest prawidłowe dopasowanie siodła nie tylko do konia, ale i do jeźdźca? Jak asymetria w ciele jeźdźca może wpływać zarówno na siodło, jak i na konia?

<B>GOŚĆ SPECJALNY – CAMILLA NIELSEN</b>

ZAPISZ SIĘ JAKO SŁUCHACZ

KAŻDEGO DNIA SZKOLENIA SWÓJ WYKŁAD BĘDZIE MIAŁ GOŚĆ SPECJALNY:
DUŃSKA SIODLARZ I SADDLEFITTERKA, CAMILLA NIELSEN!

POKAŻ CENY

NASI JEŹDŹCY

Podczas seminarium obejrzymy treningi par na różnym poziomie zaawansowania.
DO 30.07.2019 r. TRWAJĄ ZAPISY DLA JEŹDŹCÓW
ZGŁOŚ SIĘ WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ

<b>MANOLO MENDEZ</b>

MANOLO MENDEZ

Manolo Mendez od 1973 roku był Pierwszym Jeźdźcem i jednym z sześciu założycieli klasycznej szkoły ujeżdżenia Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre w Jerez, w Hiszpanii. Jego ponad czterdziestoletnie doświadczenie obejmuje tradycyjne ujeżdżenie, Doma Vaquera i skoki. Jest szczególnie znany z pracy w ręku, przynoszącej znakomite efekty w treningu oraz rehabilitacji koni uprawiających różne dyscypliny, na każdym poziomie. Jest też uważany za specjalistę w zakresie uczenia i doskonalenia piaffu, pasażu i piruetów. Na rozwijane przez lata podejście Manolo do treningu i rehabilitacji koni składają się trzy filary: jego autorskie techniki masażu i rozciągania, praca w ręku i jazda.

Manolo przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, by koń poruszał się prawidłowo dosłownie w każdym kroku (bo każdy krok buduje nawyki, które mogą prowadzić do usztywnień, złych wzorców poruszania się, a na dłuższą metę nawet do kontuzji), zwraca uwagę na zdrową sylwetkę, elastyczność, symetryczny ruch, brak spięć fizycznych czy psychicznych. Dzięki niezwykle rozwiniętemu zmysłowi obserwacji potrafi różnego rodzaju spięcia zauważyć i zlikwidować przez odpowiednie ćwiczenia z ziemi i siodła, rozciąganie, dotyk, masaż. Niezwykłe jest przy tym obserwowanie jak wiele nawet bardzo spięte i nerwowe konie pozwalają mu zrobić ze swoim ciałem, z jakim wyczuciem Manolo podchodzi do ich fizycznych i psychicznych ograniczeń.

ODWIEDŹ OFICJALNĄ STRONĘ TRENERA

Data

Seminarium odbędzie się w terminie 4-6.10.2019 r. Treningi rozpoczynają się każdego dnia od 9:00
i kończą się około 18:00. Codziennie po zakończeniu treningów odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi.

Rejestracja dla publiczności trwa od 8:00.

Lokalizacja

KLUB JEŹDZIECKI SALIO k. Łodzi
Besiekierz Rudny 50
95-001 Zgierz

Baza noclegowa

Sprawdź rozkład okolicznych hoteli na mapie

ZAPISZ SIĘ JAKO SŁUCHACZ

KAŻDEGO DNIA SZKOLENIA SWÓJ WYKŁAD BĘDZIE MIAŁ GOŚĆ SPECJALNY:
DUŃSKA SIODLARZ I SADDLEFITTERKA, CAMILLA NIELSEN!

POKAŻ CENY

Zgłoszenia dla słuchaczy

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone symultanicznie przez panie Annę Stępkowską i Beatę Fiłonowicz. Osoby chcące skorzystać z tłumaczenia powinny wykupić zestaw słuchawkowy w cenie 10 zł/dzień.

KAŻDEGO DNIA SZKOLENIA SWÓJ WYKŁAD BĘDZIE MIAŁ GOŚĆ SPECJALNY:
DUŃSKA SIODLARZ I SADDLEFITTERKA, CAMILLA NIELSEN!

Wstęp na wykład będzie dostępny dla KAŻDEGO UCZESTNIKA SZKOLENIA!

ZAPISZ SIĘ JAKO SŁUCHACZ

KAŻDEGO DNIA SZKOLENIA SWÓJ WYKŁAD BĘDZIE MIAŁ GOŚĆ SPECJALNY:
DUŃSKA SIODLARZ I SADDLEFITTERKA, CAMILLA NIELSEN!

POKAŻ CENY

Artykuły Manolo Mendeza on-line

Doskonalenie podstaw i wyprostowania

Autor: Manolo Mendez we współpracy z Caroline Larrouilh Zdjęcia: Kathryn Barret Tłumaczenie: Classical Way Tak jak nigdy nie posłalibyśmy małego dziecka…

Read More

Równowaga, rytm i rozluźnienie – znaczenie pracy nad przejściami

Autor: Manolo Mendez we współpracy z Ysabellą Dean i Caroline Larrouilh Tłumaczenie: Classical Way W tym artykule omówimy przejścia i ich…

Read More

Szkolenie konia: znaczenie wydłużenia szyi

Autor: Manolo Mendez we współpracy z Ysabellą Dean i Caroline Larrouilh Tłumaczenie: Ewa Kubala Kiedy obserwujemy konie na padoku lub…

Read More

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Śledź nasze wydarzenie na Facebooku

DOŁĄCZ DO NAS

<B>SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI</B>

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

AGNIESZKA KOWALSKA
tel: 505 375 118

e-mail: classicalwaypl@gmail.com

<b>Polecamy także konferencję " uk-image>

Polecamy także konferencję "Praca zespołowa w harmonijnym rozwoju konia"

Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. premiera książki Karin Leibbrandt pt: "Trenuj z sercem", do której Manolo Mendez napisał słowo wstępne.

Tematyka konferencji obejmie zagadnienia związane z zapewnieniem odpowiednich warunków psychicznych i fizycznych dla zdrowia konia w czasie treningu. Na konferencję zaproszono światowej sławy ekspertów w dziedzinie treningu, leczenia i rehabilitacji koni m.in. dr Sue Dyson z Wielkiej Brytanii – lekarz weterynarz specjalizujący się w ortopedii koni, Karin Leibbrandt z Holandii – lekarz weterynarii ekspert w rehabilitacji i treningu koni oraz Tessa Roos również z Holandii specjalizująca się w doskonaleniu dosiadu jeźdźców.


Konferencja jest skierowana do właścicieli koni, trenerów, jeźdźców, lekarzy weterynarii, terapeutów, a także hodowców koni. Tematyka ta zainteresuje również studentów wydziałów zootechnicznych i pokrewnych, gdzie przekazywana jest wiedza z zakresu hipologii.

Zapisy i więcej informacji