Petycja w sprawie egzekwowania zasad FEI

News pierwotnie opublikowany 6 kwietnia 2015

Hector Carmona, jeździec i trener FEI, od lat nie zgadza się z obecnym funkcjonowaniem Federacji, uważając że dzisiejszy świat zawodów ujeżdżeniowych wpływa niekorzystanie na zdrowie koni. Dlatego wraz z grupą innych zaangażowanych osób uruchomił petycję, która w jego opinii jest w stanie poprawić tę sytuację.

Oto jej treść:

Wszystkie zawody ujeżdżeniowe, w szczególności międzynarodowe mistrzostwa wyższych klas, muszą stosować się do zasad ustanowionych przez organizację zwaną FEI. Zasady FEI zostały napisane między innymi w celu zabezpieczenia dobrostanu koni. Patrząc jednak na rozprężalnie zawodów (wśród których wiele jest zamkniętych dla publiki) nieraz zobaczymy rollkur (siłowe utrzymywanie głowy konia przy jego piersi), krwawe ślady po ostrogach na bokach koni i inne tego typu okrutne praktyki. Ci jeźdźcy nie tylko mają przyzwolenie na siłowe i bolesne próby zdominowania koni, ale także WYGRYWAJĄ swoje klasy, ponieważ sędziowie nie egzekwują przepisów. Aby znaleźć na ten temat więcej informacji, zdjęć i artykułów zapraszam pod ten link:

http://www.springfever.com/HectorCarmonaFightAgainstFEI.htm

Jesteśmy grupą koniarzy, która próbuje zmienić świat zawodów jeździeckich na lepsze. Jeżeli uda nam się, aby sponsorzy tych sławnych (złych) trenerów odeszli od kontrowersyjnych klientów, być może także i FEI zacznie egzekwować swoje własne przepisy. W końcu możemy pomóc koniom z całego świata, aby ich dzień pracy był bardziej przyjazny. Ujeżdżenie jest sportem/sztuką, który celebruje piękny taniec, który jest możliwy pomiędzy człowiekiem i koniem – nigdy nie powinien powodować bólu i szkód u któregoś z partnerów!

Petycję można znaleźć pod tym adresem:
https://www.change.org/p/john-c-mcewen-please-help-us-rid-the-competitive-dressage-world-of-horse-abuse

Do złożenia podpisu pod dokumentem zachęca między innymi Karin Blignault – autorka książki “Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców“, trener, sędzia ujeżdżenia i była zawodniczka wszystkich jeździeckich dyscyplin olimpijskich.